Nuotraukų pardavimas internete 2020 metais

nuotrauku pardavimas internete

Pasaulį “trumpam” sustabdė COVID-19 virusas, paskelbtas karantinas – į darbą nereikia, visos knygos perskaitytos, kiekvienas kambarys jau išmatuotas žingsniais. Ką veikti toliau? Idealus laikas parduoti savo nuotraukas internete.

Žinau, kad koks 95% fotografų pasakys, kad dainelė “nuotraukų pardavimas internete” buvo sudainuota dar 2008-ais metais, kai galėdavai parduoti bet ką nufotografavęs baltame fone. Ir aš su tuo pilnai sutinku – “parduoti … baltame fone”. Tie 95% pardavė arba girdėjo, kaip kažkas kitas pardavė ir uždirbo gražaus pinigo. Konkurencijos kaip ir nebuvo – auksinis amžius. Bet metai bėgo, konkurencija tapo milžiniška ir tik labai mažas procentas parduodančiųjų transformavosi ir prisitaikė/prisitaiko prie naujų “trend’ų”, didesnis procentas vis dar verkšlena diskusijų forumuose apie tai, kaip gerai buvo 2008-ais (iki maždaug 2012). Treti juokiasi, kad tai yra žaidimas su centais. OK. Skaitinėjau tinklaraštį apie tai kaip bičiukas investuoja į greitąsias paskolas ir per pusmetį uždirba apie 500eu, rizikuodamas prarasti savo pinigus. Kai tuo tarpu aš rizikuoju tiesiog neparduoti nuotraukos.

Kaip ir ką parduoti 2020-ais

Nepasakosiu apie tai kaip prisiregistruoti fotobankuose ir kaip įkelti pirmąją nuotrauką. Apie tai galima rasti labai daug informacijos ir ne tik anglų kalba. Paliesiu aspektus, kurie yra aktualūs  2020-ais:

Nuo pat pirmųjų foto bankų dienų, žmonės buvo pagrindinis objektas, jeigu tiksliau – žmonės darantys dalykus. Gyvename technologijų amžiuje – žmonės darantys dalykus su technologijomis. Maistas. Stilingai papuoštas ir subtiliai retušuotas, kuris sužadina apetitą. Čia selfiai su kiaušiniene neveiks. Skirtingos rasės (Multiracial). Taip, žmonės skirtingų rasių, o dar geriau – žmonės skirtingų rasių, kurie daro dalykus su technologijomis.

Turint šiek tiek proto, ir jį sujungiant su kūryba, galima nemažai išspausti iš aukščiau paminėtų dalykų. Suprantu, kad ne visi turime prieigas prie “technologijų” ir ne kiekvienas turime skirtingų rasių draugų. Aš sėdžiu toje pačioje valtyje, bet sekdamas trend’us, bei naujienas, sugebu sugeneruoti vieną kitą idėją, iš kurios gimsta kelis eurus uždirbanti nuotrauka.

Nuotrauku pardavimas internete
Ši nuotrauka mano pardavimų top’uose laikėsi bent kelias savaites.

Skaičiai

Nuotraukų pardavimai padengia šios svetainės hostingo išlaidas, Adobe Creative Cloud abonementą, bei kitas smulkias su fotografija susijusias išlaidas.

Nerašyta taisyklė sako, kad viena nuotrauka turėtų uždirbti apie 1 eurą per metus. Bet nereikia pamiršti, kad nuotraukos esančios jūsų galerijoje neparsiduos 100%, t.y. įkėlus 100 nuotraukų nebūtinai uždirbsite 100eu.

Šiuo metu mano galeriją sudaro ~1050 nuotraukų, kurios pardavinėjamos 6 agentūrose (fotobankuose). Pusė šių nuotraukų buvo sukeltos per paskutinius 2019-ų metų 8 mėnesius. Turiu paminėti, kad prieš pradedant vėl aktyviai kelti nuotraukas, pardavimai buvo praktiškai sustoję, o aktyviuoju laikotarpiu nuotraukų pardavimų skalė kilo aukštyn ir metų pabaigoje pardavimų balansas viršijo 400eu. Tad, jeigu žiūrėtumėme į 1eu taisyklę – mano rezultatai nėra tragiški. Žinoma, jie nėra įspūdingi, bet tai tik mano pačio kaltė. Sėkmingo microstock verslo paslaptis – pastovumas.

Asmeniškai pažįstu bent kelis fotografus, kurie sėkmingai surenka lietuvišką minimalų atlyginimą su 6-10 tūkstančių nuotraukų portfolio. Vienam sekasi prasčiau, kitam – geriau. Sėkmingesnis portfolio turi nemažai maisto nuotraukų.

Išvados

Išvados tokios, kad ne visi fotobankai yra verti dėmesio, šiemet planuoju apsistoti ties 2-3. Pirmoje vietoje Adobe stock, antroje Shutterstock.com (Su mano ref nuoroda), dėl trečios vietos kaunasi Dreamstime.com (Su mano ref nuoroda) ir Getty/iStock.

Aš esu sveiko proto ir suprantu, kad tai nėra dideli pinigai, kas domėjosi fotobankais, skaitė ne vieną kartą, kad tai nėra “get rich fast” schema. Aš į visą tai žiūriu kaip į strateginį žaidimą. Kaupiu resursus – nuotraukas, ir didinu fermą/karalystę/miestą – portfolio.

Iki 2021 pradžios tikiuosi portfolio padidinti bent iki 2000 ir uždarbį padidinti bent 1.5 karto.

“Nuotraukų pardavimas internete” daina dar nesudainuota 🙂

Bonusas

2019-ais metais Adobe Stock komanda paskelbė, kad fotografai/videografai įkėlę mažiausiai 300 patvirtintų nuotraukų/video, gaus kodą, kuris metams aktyvuos Adobe Creatice Cloud Photography planą. Nemokamai! Toks planas vertas ~120eu.

Kiek man žinoma, tokia akcija bus paskelbta ir 2020-ais metais.

Tags: